Порука по чужому кредиту: чим загрожує?

Порука по чужому кредиту: чим загрожує? - oncredit
При видачі кредитних коштів клієнту часто МФО вимагає якісь додаткові гарантії. Це може бути застава або поручительство.


При видачі кредитних коштів клієнту часто МФО вимагає якісь додаткові гарантії. Це може бути застава або поручительство. Якщо у клієнта немає можливості надати організації якесь майно для забезпечення своєї позики, доводиться шукати осіб, які зможуть поручитися за позичальника.

Як правило, поручителями стають люди з близького оточення позичальника: родичі або друзі, які номінально виступають гарантами по кредиту. Якщо Вам довелося зіткнутися з ситуацією, коли близькі звертаються з проханням стати його поручителем, десять разів подумайте про наслідки, які можуть очікувати Вас в майбутньому.

Що робити, якщо знайомий просить вашої поруки?

Порука - це в першу чергу грошові зобов'язання перед банківською установою. Тому поручитель повинен розуміти всю відповідальність, даючи згоду «вписатися» за борги свого знайомого. Адже якщо позичальник з якихось причин не зможе розрахуватися з боргами, виплата залишку кредиту, а іноді навіть вилучення майна, ляже на плечі поручителя. Вилучати майно у поручителя або основного позичальника можна тільки після детального вивчення конкретної ситуації.

Процедура стягнення кредитних коштів з боржника дуже складна і може розтягнутися на досить тривалий термін. Розмір суми початкової заборгованості може збільшитися і на це є ряд причин. Наприклад, кредитор може вдатися до штрафних санкцій за несвоєчасні платежі.

Поручитель відповідає за все

Велика сума позики – великі ризики для людини, яка взяла на себе відповідальність стати поручителем. Якщо кредитний договір все ще діє, особа, яка поручилася за позичальника ризикує не тільки своїми фінансами, але і власним майном. Та й в кредиті, якщо він йому знадобиться, теж, швидше за все, відмовлять, оскільки у нього вже є зобов'язання перед МФО або банком.

В результаті поручитель виявляється в делікатній ситуації. Фінансова відповідальність ділиться або повністю лягає на поручителя, поки позичальник користується кредитними коштами.

Підписуючи кредитний договір, поручитель ризикує:

  • отримати заборону на виїзд за кордон;
  • залишитися без своїх коштів із заблокованими кредитними картами,
  • залишитися без особистого транспортного засобу, нерухомості та інших матеріальних цінностей.

Потрібно відзначити, що банк або МФО не має на меті стягнути заборгованість з поручителя. Зазвичай, кредитор в рівних частинах розподіляє фінансові претензії між поручителем і позичальником. Коли погашається 50% від загальної суми заборгованості, кредитор може звільнити поручителя від кредитних зобов'язань, навіть якщо основний позичальник не в змозі вчасно погашати платежі за цим кредитом.

Звільнитися від зобов'язань реально?

Як тільки відсотки, штрафи та сам кредит виплачені, поручитель вільний, як Доббі. Фінансову відповідальність можна зняти з себе і при таких обставинах:

  • коли були внесені зміни в договір по кредиту: змінилися штрафні санкції або підвищився відсоток по кредиту. Поручитель відповідає тільки за те, на що він підписувався спочатку. Змінюючи умови основного договору, необхідно заново підтвердити поручительство;
  • через певний проміжок часу. Деякі МФО іноді в договорах позики вказують, що поручительство автоматично знімається після закінчення певного терміну. Але таке трапляється вкрай рідко, тому що таке поручительство не вигідне.

Поручитель погасив кредит - що далі?

Підписаний кредитний договір наділяє поручителя новим статусом, в якому він більш незахищений, ніж основний позичальник. Фінансова установа може в будь-який момент перекласти на вас тягар виплат по кредиту, незважаючи на платоспроможність і особисті плани.

Погашаючи заборгованість позичальника перед МФО, поручитель отримує право стягнути з нього цю суму в порядку регресу. Щоб зробити це в рамках закону, потрібно відправити цю вимогу позичальнику в письмовому вигляді. До нього докласти документальні докази того, що поручитель дійсно виконав фінансові зобов'язання перед кредитором. Якщо позичальник відхрещується від повернення позикових коштів, які за нього вніс поручитель, позов передається до суду.

Важливі моменти, на які слід звернути увагу перш, ніж взяти онлайн кредит без поручителів і застави:

  • спеціальний кредитний калькулятор допоможе визначитися з умовами видачі кредиту,
  • заповніть просту анкету на сайті МФО, де збираєтеся оформити позику,
  • якщо є питання до організації, проконсультуйтеся з фахівцем, щоб з'ясувати всі нюанси до того, як підпишете договір.
Лого
50015000
Коментарі
Залиште свій коментар

Ваш коментар успішно надіслано і буде відображено після модерації. Дякуємо!

Ми вже отримали Ваш коментар! Дякуємо!


Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи ФК №964 від 05.12.2017, видане Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ВЕРОНА»

Отримати гроші
girl
Катерина з Черкас отримала кредит на 12 700 грн в OnCredit
girl
Вероніка з Тернополя подала заявку на 5 900 грн в OnCredit
girl
Федір з Чернівців отримав кредит на 2 800 грн в OnCredit
girl
Павло з Львова оплатив кредит на 6 500 грн в OnCredit
girl
Алла з Кіровограда подала заявку на 13 100 грн в OnCredit
girl
Олег з Херсона отримав кредит на 6 100 грн в OnCredit
girl
Олександр з Дніпропетровська отримав кредит на 14 100 грн в OnCredit
girl
Анастасія з Сум оплатила кредит на 2 200 грн в OnCredit
girl
Федір з Вінниці оплатив кредит на 1 700 грн в OnCredit
girl
Алла з Чернігова оплатила кредит на 1 700 грн в OnCredit
girl
Михайло з Хмельницького оплатив кредит на 6 200 грн в OnCredit
girl
Оксана з Луцька оплатила кредит на 4 800 грн в OnCredit
girl
Анастасія з Запоріжжя подала заявку на 10 400 грн в OnCredit
girl
Федір з Луцька оплатив кредит на 2 200 грн в OnCredit
girl
Ольга з Кіровограда оплатила кредит на 9 300 грн в OnCredit
girl
Ксенія з Миколаєва отримала кредит на 4 000 грн в OnCredit
girl
Ольга з Луцька отримала кредит на 13 000 грн в OnCredit
girl
Михайло з Миколаєва отримав кредит на 14 600 грн в OnCredit
girl
Семен з Запоріжжя подав заявку на 7 600 грн в OnCredit
girl
Андрій з Тернополя оплатив кредит на 4 900 грн в OnCredit