На що витрачають гроші українці

На що витрачають гроші українці - oncredit
У світовому рейтингу Україна займає 112-е місце серед 119 країн за рівнем життя.

Ці дані за 2018 рік надані державною службою статистики. Крім того, змінилися пропорції розподілу витрат в українських сім'ях. У 2018 році українці стали більше витрачати на продукти харчування.

Згідно даних Міністерства сільського господарства США за 2018 рік, Україна потрапила в першу десятку країн, які витрачають найбільше на їжу. Чим більше жителі країни витрачають на продукти харчування від суми заробітної плати, тим нижче рівень матеріального благополуччя держави.

Причиною такого рівня витрат на прожиток українців є найнижчі в Європі зарплати. Зростання зарплат не таке швидке, як зростання цін на продукти, проїзд, комунальні послуги і т.д. Ціни в Україні наближені до європейських, а от зарплати - ні. Овочі з початку 2019 року в нашій країні подорожчали від 5% до 50%.

Українці найбільше витрачають на їжу, а найменше - на освіту. Чимало грошей йде в місяць на медицину і лікарські препарати, на алкоголь і сигарети, на допомогу своїм родичам. На розваги українці витрачають зовсім мало - близько 100 гривень на місяць.

Дослідники наводять цікаві дані. Сім'я з 2 чоловік в місяць витрачає 7200 гривень. Але на що вони їх витрачають?

  1. На харчування - 45%
  2. На оплату комунальних послуг – 17%
  3. На проїзд, одяг, взуття, товари для дому - 38%

Це середні показники по країні. Але витрати в сільській місцевості та в місті відрізняються. Так, наприклад, городяни витрачають більше грошей на тютюнові вироби. Також жителі міст-мільйонників витрачають більше грошей на алкогольні напої.

На лікарські препарати і на одяг городяни і жителі сіл витрачають гроші приблизно однаково.

Витрати за місяць у різних областях України

Найдорожче життя обходитися жителям столиці. Кияни витрачають 4734 гривень на харчування. Друге місце по витратам на харчування займає Закарпатська область - 4060 гривень. Але саме жителі Київської області найрідше ходять по кафе і ресторанах.

Проїзд теж найдорожчий в столиці, щомісяця на ці витрати йде мінімум 430 гривень. Найбільше грошей витрачають жителі Івано-Франківської області на одяг - до 950 гривень на місяць.

Найбільше грошей на відпочинок, культуру, розваги витрачають знову-таки жителі столиці - до 800 гривень на місяць. Мінімум грошей на цю статтю витрат йде у жителів Рівненської області - до 40 гривень на сім'ю з 2 чоловік.

Витрати української сім'ї з дітьми

Згідно державної служби статистики, в Україні налічується 5,6 млн сімей з дітьми та 9,2 млн сімей без дітей. З появою дітей стаття витрат значно збільшується, а також інші статті витрат змінюються.

На проїзд, одяг і на їжу сім'ї з дітьми витрачають більше, ніж без дітей. На лікарські препарати і на медицину витрати приблизно однакові. На алкоголь сім'ї з дітьми витрачають менше, а ось на тютюнові вироби - більше.

Витрати сімей в інших країнах світу

Згідно досліджень агентства РІА на кінець 2018 року в різних країнах світу (в дослідженні брало участь 40 країн) люди витрачають свої доходи в такому процентному співвідношенні:

  1. Продукти харчування. На цю статтю витрат згідно з дослідженням, українці витрачають більше, ніж росіяни або молдавани. В Україні витрачають 60% доходу на їжу, в Молдавії - до 40%, в Росії - 31%. У Великобританії витрачають до 10%, а ось в Люксембурзі найменше - до 8,7% в місяць.
  2. Ресторани та готелі. На цю статтю витрат європейці готові витрачати більше всього зі своїх доходів. Найбільше на кафе, ресторани, готелі витрачають швейцарці - до 10,8% на місяць, греки витрачають до 10,5%, іспанці - 10%. Жителі колишніх країн СНД (в тому числі і українці) готові віддавати до 3% на місяць на проживання в готелях і на їжу в ресторанах.
  3. Шкідливі звички. На цю статтю витрат найбільше витрачають в Румунії - до 8%, на другому місці Болгарія - до 5% на місяць. Люксембург, Кіпр, Португалія, Молдова витрачають 1,6% в місяць, а Чехія, Словаччина, Білорусь - до 3%.

Ми витрачаємо гроші по-різному. І це залежить не тільки від країни проживання, а й від регіону проживання всередині країни. Якщо українцям не вистачає трохи грошей, вони завжди можуть їх отримати в сервісі онлайн кредитування «ОнКредит». Всього через 15 хвилин у Вас може бути до 15000 гривень на банківській картці, не виходячи з дому. Для оформлення кредиту в «ОнКредит» Вам потрібен доступ до Інтернету, 15 хвилин вільного часу, паспорт, ІПН, банківська карта.

Позика від «ОнКредит» - гроші на будь-які цілі для всіх українців від 18 до 70 років.

Лого
50015000
Відгуки
Залиште свій відгук

Ваш відгук успішно надіслано и буде відображено після модерації.

Ви вже залишали відгук цього тижня! Спробуйте пізніше.

Схожі новини
Що робити, якщо є прострочення?
Мікрокредитування - простий спосіб вирішити тимчасові фінансові проблеми тут і зараз.
Детальніше
Лого
Як працює онлайн кредитування?
Інтернет сервіси не так давно стали економити наш час.
Детальніше
Лого
Кредит на товар від OnCredit
Хто з нас не мріє про власний бізнес?
Детальніше
Лого
Депозити в Україні
Якщо у Вас виходить збирати і відкладати гроші, то варто задуматися над тим, щоб примножити їх.
Детальніше
Лого

Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи ФК №964 від 05.12.2017, видане Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ВЕРОНА»

Отримати гроші
girl
Поліна з Запоріжжя подала заявку на 9 400 грн в OnCredit
girl
Тетяна з Львова оплатила кредит на 13 400 грн в OnCredit
girl
Михайло з Запоріжжя отримав кредит на 5 900 грн в OnCredit
girl
Марія з Чернівців оплатила кредит на 3 200 грн в OnCredit
girl
Поліна з Харкова отримала кредит на 12 000 грн в OnCredit
girl
Софія з Вінниці отримала кредит на 9 000 грн в OnCredit
girl
Алла з Хмельницького оплатила кредит на 2 500 грн в OnCredit
girl
Вероніка з Одеси оплатила кредит на 4 700 грн в OnCredit
girl
Людмила з Івано-Франківська оплатила кредит на 14 900 грн в OnCredit
girl
Тетяна з Запоріжжя отримала кредит на 8 400 грн в OnCredit
girl
Євгенія з Рівного подала заявку на 9 100 грн в OnCredit
girl
Антон з Вінниці отримав кредит на 11 300 грн в OnCredit
girl
Світлана з Рівного подала заявку на 9 300 грн в OnCredit
girl
Анна з Одеси подала заявку на 9 200 грн в OnCredit
girl
Дар'я з Кіровограда отримала кредит на 6 600 грн в OnCredit
girl
Іван з Кіровограда подав заявку на 1 500 грн в OnCredit
girl
Олег з Одеси оплатив кредит на 1 400 грн в OnCredit
girl
Михайло з Вінниці отримав кредит на 7 100 грн в OnCredit
girl
Іван з Сум подав заявку на 9 500 грн в OnCredit
girl
Андрій з Хмельницького оплатив кредит на 2 500 грн в OnCredit